Przeskocz do treści

Znajdź drukarnie w Krakowie

Druk offsetowy lub litografia offsetowa to technika prasy drukarskiej, która przenosi atrament z płyty na gumowy wałek (lub koc), a następnie na materiał papierowy. Zwykle jest stosowany do produkcji masowej, takiej jak drukowanie dużych ilości gazet, broszur, materiałów piśmiennych, czasopism i pudeł. Jest to jedna z najczęściej używanych opcji drukowania ze względu na wysoką jakość wydruków i niski koszt, oprócz drukowania fleksograficznego i druku cyfrowego.

Poznaj rodzaje druku offsetowego, które najczęściej stosują drukarnie w Krakowie.
1. Druk offsetowy z wykorzystaniem sieci.
Litografia offsetowa w sieci jest najbardziej widoczna w drukowaniu gazet i pudeł. W tym procesie rolki papieru są podawane przez prasę w sposób ciągły i mogą wytworzyć ponad 5000 wydrukowanych materiałów. Papier jest cięty później (jest to również część prasy), aby utworzyć identyczne arkusze. Drukarnie w Krakowie wyposażone w drukarki offsetowe z podajnikiem internetowym mogą wytwarzać ponad 3000 papieru na minutę, co przekłada się na około 80 000 identycznych arkuszy na godzinę. Ta opcja jest idealna dla organizacji, które muszą produkować duże ilości w krótkim czasie.
2. Druk offsetowy w arkuszach.
W przeciwieństwie do podajnika z podajnikiem arkuszowym litografia offsetowa wytwarza mniejsze ilości, ponieważ arkusze papieru są podawane indywidualnie. Wciąż jest uważany za maszynę o najwyższej prędkości w porównaniu do innych opcji. Drukowanie z podawaniem arkuszy może dochodzić do 12 000 arkuszy do 24 000 na godzinę. W ciągu wielu lat modernizacji podajnik arkuszy poprawił się również pod względem prędkości, co pozwoliło mu wykonywać podobne funkcje jak prasa z podajnikiem wstęgowym.

Proces przygotowania do druku przez drukarnie w Krakowie - przygotowanie grafiki przed przejściem do prasy jest niezbędnym krokiem w celu uzyskania dokładnego wydruku. Jednym z typowych błędów popełnianych przez projektantów podczas przygotowywania grafiki jest brak konwersji ich pracy z RBG na CMYK. Najlepszym sposobem na prawidłowe przygotowanie plików jest skontaktowanie się ze specjalistą ds. Produktu w firmie zajmującej się pakowaniem lub drukowaniem, z którą współpracujesz. Specjaliści z drukarni w Krakowie mogą zapewnić pełną wiedzę fachową i porady dotyczące przygotowania dzieła.

Proces drukowania offsetowego - wrażenie typu, które pojawia się na odwrotnej stronie, jest najpierw przenoszone na inną płytkę, a następnie na inny gumowy cylinder. Wrażenie obrazu / tekstu / grafiki (lub „typu”) najpierw uzyskuje się na „talerzu” - zwykle jest to blacha metalowa (chociaż można również użyć papieru / poliestru). Stwierdzono, że aluminium daje najlepsze wyniki. Jest to odcisk na płycie przenoszony na gumowy wałek / cylinder, który jest następnie wykorzystywany do drukowania offsetowego. Proces wymaga dwóch płyt, jeśli obie strony papieru będą musiały zostać zadrukowane. Następnie rolka podaje papier do prasy. Cylinder (również wykonany z gumy) zawierający odcisk z płyty przenosi odcisk lub „odciski” na papier.