Przeskocz do treści

Wymieniliśmy kanały kablowe!

Właśnie kupiliśmy nasz pierwszy dom - edwardiański pół-man w Kosakowie koło Gdyni - i wydaliśmy znacznie więcej pieniędzy, niż mogliśmy sobie pozwolić na pobyt w okolicy, w której najbardziej chcieliśmy mieszkać. To był najgorszy dom na najlepszej ulicy i potrzebował poważnych usług naprawczych i remontowych, wymieniliśmy więc kanały kablowe i wiele innych rzeczy. Bez budżetu na wykonanie prac  postęp był powolny.

Początkowo płaciliśmy pracownikom handlowym za wykonanie niektórych prac związanych z poprawą domu, w tym za nowe kanały kablowe, ale często wyniki nie były takie, jak się spodziewaliśmy, a nasze saldo bankowe wydawało się nieszczęśliwe. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że musimy zebrać się w sobie, aby uzyskać rezultaty, z których będziemy zadowoleni (i stać nas na to). Bez wcześniejszych doświadczeń z majsterkowaniem, walka z remontem całego domu  i z wymianą kanałów kablowych wydawała się co najmniej zniechęcająca! Zaczęliśmy od małych projektów, wymieniliśmy zużyte kanały kablowe i szybko zdaliśmy sobie sprawę, że większość ulepszeń w domu była znacznie łatwiejsza niż się spodziewaliśmy.

Przez lata udało nam się osiągnąć więcej niż kiedykolwiek sądziliśmy! Jesteśmy teraz na misji, aby pomóc ludziom w ich projektach poprawy domu. Tutaj, na blogu, dzielimy się wszystkim, czego się nauczyliśmy, wraz z pomocnymi poradnikami, jak wykonać setki małych i dużych projektów poprawy domu, w tym . Bądźcie ostrzeżeni, nie zatrzymujemy się tutaj! To prawdziwe życie, nieocenzurowane, niezdarne DIY. To nie zawsze jest ładne, nie zawsze jest czyste i uporządkowane, a na pewno nie zawsze jest warte najlepszych pieniędzy. To nasz dom, a to są prawdziwe projekty samorobne!