Przeskocz do treści

Wiercenie w betonie Poznań

Wybór właściwych parametrów dla precyzyjnego i ultra cienkiego diamentowego ostrza może być bardzo czasochłonnym, frustrującym procesem i błędem. Poniższy przewodnik został opracowany, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć najważniejsze zmienne diamentowe, które będą odgrywać główną rolę w wydajności, prędkości cięcia i wykończeniu powierzchni Twojego diamentowego ostrza i wiertła, które umożliwia wiercenie w betonie Poznań. Wybór odpowiedniego diamentowego ostrza do konkretnego materiału / aplikacji również zminimalizuje dodatkowe operacje, które mogą być później wymagane, takie jak docieranie, szlifowanie i polerowanie. Oto niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej tarczy diamentowej do swojej aplikacji.

Coraz większa różnorodność ultra twardych, nowej generacji, kompozytowych, technicznych, wysoce metalicznych materiałów i egzotycznych materiałów, zmienia sposób, w jaki patrzymy na diamentowe ostrza do krojenia, krojenia w kostkę, waflowania, odcinania, singulacji, żłobienia, rowkowania, przekroju, Piły gangowe, szlifowanie, obróbka zgrubna. A wiele starych, konwencjonalnych technologii diamentowych, sprzętu i metod cięcia diamentów stało się przestarzałe. Nowe materiały wymagają różnych diamentowych tarcz i technologii.

MATERIAŁY DO CIĘCIA:
Materiały, które planujesz wyciąć, będą miały duży wpływ na rodzaje tarcz diamentowych, których możesz użyć. W przypadku cięcia twardego tlenku glinu lub szafiru zaleca się stosowanie miękkich, cienkich diamentowych nacięć. Jednak w przypadku cięcia materiałów ściernych, takich jak piaskowiec lub płyta chodnikowa, lepszym rozwiązaniem może być twarde spoiwo i grubsze tarcze diamentowe, które umożliwią wiercenie w betonie Poznań.


a.) Twardość materiału - twardsze materiały, takie jak szafir i tlenek glinu, będą wymagały bardziej miękkiego wiązania diamentowego. Z reguły twardsze materiały wymagają bardziej miękkiego wiązania, aby ciąć szybciej i swobodniej. Podczas gdy miękkie i ścierne materiały wymagają twardszego spoiwa, aby przetrwać dłużej. Twardość materiału jest definiowana jako zdolność materiału do przeciwdziałania deformacji. Wszystkie materiały są klasyfikowane według skali twardości. Twardość materiału jest mierzona za pomocą wielu różnych skal twardości. Więcej informacji na temat określania i rozumienia twardości materiału można znaleźć w tym artykule poniżej.

b.) Koszt materiału - jeśli cięty materiał jest cenny, cenny lub drogi. Koszt diamentowego ostrza, które umożliwia wiercenie w betonie Poznań, odegra niewielką rolę w operacji cięcia. Sugeruje się, aby uzyskać cienką tarczę diamentową z nacięciem, aby zminimalizować straty materiału i odpryski. Zawsze dobrym pomysłem jest oszacowanie docelowego kosztu i jakości na cięcie.

c.) Grubość materiału - im grubszy materiał, który planujesz wiercić, tym większa ilość chłodziwa i ciśnienia wody jest wymagana do wiercenia w betonie i innym materiale.

d.) Geometria i gęstość materiału - Każdy materiał ma inną gęstość, twardość, skład. Z tego powodu tarcze i wiertła diamentowe umożliwiające wiercenie w betonie, które mogą działać na jednym materiale / aplikacji, mogą nie działać na innym. Aby uzyskać optymalne wyniki, każda tarcza diamentowa powinna być idealnie dostosowana do unikalnych różnic i właściwości każdego materiału kupionego w Poznaniu.