Przeskocz do treści

Nieruchomości w Poznaniu na wynajem!

Wynajem nieruchomości może być świetną inwestycją, ale może również być katastrofą, jeśli Twoja wiedza na temat tego procesu jest niewystarczająca. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uzyskać dobry zysk wynajmując nieruchomości w Poznaniu!
1. Zdobądź inteligentne inwestycyjne nieruchomości w Poznaniu.
Pierwszą radą dla sukcesu w inwestowaniu w nieruchomości jest wybór odpowiednich nieruchomości. Który przyciągnie najlepszych najemców? Jednostki wielorodzinne są wydajne w zarządzaniu, ale domy jednorodzinne mogą przyciągać bardziej stabilnych najemców. Dobry pośrednik w obrocie nieruchomościami pomoże ci posortować dane okolic, wyszukać odpowiednie nieruchomości i obliczyć zwrot z potencjalnych inwestycji.
2. Upewnij się, że rozumiesz prawo właściciela i najemcy.
Przestudiuj prawo właściciela i najemcy w swoim stanie i postępuj zgodnie z nim. Znajdziesz go online lub przez komisję nieruchomości w swoim stanie. Prawo wynajmującego obejmuje takie kwestie, jak alimenty, zawiadomienia, depozyty zabezpieczające i procedury eksmisji. Można dostarczyć przykładowe formularze, w tym umowy najmu i powiadomienia o rezygnacji. Możesz także znaleźć przykładowe formularze w sekcji Formularze i umowy.
Podobnie, zapoznaj się z przepisami federalnymi i stanowymi dotyczącymi uczciwych warunków mieszkaniowych dla właścicieli. Ustanowić udokumentowane, uczciwe procedury postępowania z najemcami, abyś nie był oskarżony o dyskryminację ze względu na rasę, kolor skóry, religię, płeć, niepełnosprawność, status rodzinny, pochodzenie narodowe lub inny status chroniony w twoim stanie. Grzywny za naruszenie przepisów federalnych dotyczących uczciwego budownictwa mieszkaniowego mogą wynosić do 10 000 złotych, a do 10 lat więzienia. Przepisy prawne mają zastosowanie do wszystkich właścicieli, z wyjątkiem wynajmujących jednostki w nieruchomości, którą zajmują, o ile nieruchomość ta zawiera nie więcej niż cztery jednostki. Ustawodawstwo federalne nakazuje również właścicielom dostarczanie informacji i ujawnień dotyczących farb na bazie ołowiu dla najemców wynajmujących nieruchomości zbudowane przed 1978 r. Kary za nieprzestrzeganie przepisów są wysokie.

3. Sprawdź swoich lokatorów z nieruchomości w Poznaniu!
Wymagaj od potencjalnych najemców dostarczenia kopii raportów kredytowych i przeszukania baz danych sądów stanowych pod kątem zarzutów, które mogły zostać wniesione przeciwko nim. Możesz także znaleźć lokalne usługi płatne, które przeprowadzą dla Ciebie tę kontrolę. Nie musisz przyjmować pierwszego najemcy, który się zgłosi. Przyjmuj podania do określonej daty, a następnie użyj obiektywnego systemu punktacji, aby wybrać najlepszego kandydata. Przechowuj zapisy swoich procedur przesiewowych. Jeśli ustawisz czynsze na poziomie rynkowym lub nieznacznie poniżej tego poziomu, przyciągniesz więcej kandydatów, a dzięki większej puli łatwiej znajdziesz dobrych najemców.

4. Zdobądź wszystko na piśmie.
Ustne umowy najmu na mniej niż rok mogą być prawomocne, ale nie są mądrym pomysłem. Dla każdego najemcy nieruchomości w Poznaniu powinieneś mieć wypełniony wniosek, w tym referencje, pracodawców, dane kontaktowe i najbliższego krewnego. Powinieneś także mieć podpisaną umowę określającą warunki najmu. Wielu właścicieli nieruchomości z Poznania preferuje umowy z miesiąca na miesiąc, ponieważ powiadomienie jest łatwiejsze niż w przypadku okresowej dzierżawy. W momencie obłożenia wypełnij spis inwentarza nieruchomości w Poznaniu. Dołącz listę urządzeń i innych ruchomych przedmiotów, a także uwagi na temat stanu ścian, podłóg, drzwi, okien i tym podobnych. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie przez adwokata formularzy, których zamierzasz używać.