Przeskocz do treści

Ocieplanie poddasza dzięki firmie MDK Izolacje

Od skomplikowanych listew gipsowych na suficie po imponujące dekoracje na kominku, nie ma wątpliwości, że stare domy w Poznaniu mają dla nich wyjątkowy urok. Są również wykonane z lepszej jakości wykonania i materiałów w porównaniu do nowszych, masowo produkowanych domów na przedmieściach. W zależności od lokalizacji ludzie mogą również taniej kupić te starzejące się domy. Nic dziwnego, że ludzie nadal się do nich przyczepiają.

Rosnące bóle - zgodnie z badaniem 38% domów w Poznaniu zbudowano w 1969 r. Lub wcześniej. Raport stwierdził, że mediana wieku domu w kraju wynosi 37 lat. Jeśli odziedziczyłeś dom, który jest tak stary lub starszy, masz szczęście, że posiadasz kawałek historii architektury. Jednak nawet domy nie są odporne na bóle starzenia się, więc twoje dziedzictwo może przejawiać takie objawy. Stare domy mają wiele problemów, ponieważ materiały ulegają degradacji i zmieniają się przepisy budowlane. Niektóre domy mogą mieć problemy z wodą i wilgocią i mogą wymagać usługi jaką jest ocieplanie poddasza. Inne mogą nadal zawierać elementy konstrukcyjne, które są obecnie uważane za niebezpieczne. Problemy te różnią się w zależności od domu, ale częstym problemem w niektórych starzejących się domach jest słaba izolacja - lub jej brak. Wówczas należy przeprowadzić ocieplanie poddasza oraz osuszanie. Tak więc, pomimo korzyści, które możesz zyskać ze spadku po starym domu, izolacja może być czymś, co musisz sprawdzić i naprawić.

Znaczenie izolacji w ocieplaniu poddasza:
Według ekspertów z firmy MDK Izolacje stare domy, zwłaszcza te zbudowane w latach 60. lub przed nimi, nie były budowane z myślą o izolacji. Jest tak, ponieważ ceny energii były wtedy tak niskie, że ludzie po prostu podkręcili swoje grzejniki lub klimatyzatory, nie bojąc się podnieść rachunków. Teraz, gdy stale stoimy w obliczu wyższych kosztów energii elektrycznej i staramy się również zmniejszyć nasz ślad węglowy, potrzebujemy izolacji którą otrzymamy wykonując ocieplanie poddasza, aby utrzymać efektywność energetyczną naszych domów.