Przeskocz do treści

Naturalne zagęszczanie włosów

W Internecie znajdziesz wiele sposobów na zagęszczanie włosów i obejmują one od całkowicie mądrych po … zupełnie dziwne. Zdecydowanie to rozumiemy - jeśli chodzi o uzyskiwanie rezultatów w zagęszczaniu włosów, zawsze jesteśmy gotowi wypróbować domowe środki zaradcze, dlatego postanowiliśmy rzucić okiem na to, co działa, a co nie, jeśli chodzi o środki na włosy podpowiadające jak naturalnie zagęścić włosy.

Więcej mężczyzn i kobiet doświadcza wypadania włosów i przerzedzania się włosów, niż można się spodziewać. Może być genetyczny, ale wypadanie włosów może być spowodowane stresem lub niedoborami żywieniowymi. Trudno jest stwierdzić, co faktycznie da twoim kosmykom trochę życia, ale sięgnięcie po naturalne środki, aby zwiększyć grubość włosów, jest świetnym, opłacalnym pomysłem w teorii. Ale musimy odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: czy w ogóle można uzyskać zagęszczanie włosów? Czy możesz uzyskać grubsze włosy? Okazuje się, że sztuczka z grubszymi włosami stymuluje i wspiera naturalny wzrost włosów. Na początek upewnij się, że Twoje mieszki włosowe są zdrowe (i rosną). Należy jednak pamiętać, że utrata włosów może być spowodowana wieloma problemami, więc to, co działa dla jednej osoby, może nie działać.

Czy rzeczywiście działają naturalne środki stymulujące wzrost i zagęszczenie włosów? Jak się okazuje, niektóre naturalne wskazówki na porost włosów faktycznie działają. Słaby wzrost włosów jest zwykle wynikiem złego odżywiania, słabego krążenia na skórze głowy i zaburzeń równowagi hormonalnej, takich jak menopauza lub nadmiar DHT. Na szczęście możemy rozwiązać niektóre z tych problemów bez skomplikowanych rozwiązań lub podróży do specjalistów.
1. Spróbuj biotyny.
Biotyna jest prawdopodobnie najpopularniejszym środkiem na zagęszczanie włosów i ich porost, więc zdecydowanie może zadziałać. Badania nad tym popularnym zabiegiem są w rzeczywistości ograniczone i chociaż wiele suplementów do włosów, skóry i paznokci na porost i grubość włosów wykazuje zalety biotyny, chyba że faktycznie brakuje jej biotyny, może nie zdziałać cudów dla włosów. Biotyna jest kofaktorem witamin stosowanym w reakcjach biochemicznych niezbędnych dla każdej komórki. Niedobór biotyny powoduje wypadanie włosów oraz podrażnienie skóry wokół oczu, nosa i ust. Ciężkie przypadki mogą mieć również objawy neurologiczne. Być może biotyna jest wymieniona jako dodatek do szamponów i odżywek, ale warto ostrzec konsumentów, aby nie kupowali tego triku: Biotyna działa najlepiej doustnie i ponieważ jest rozpuszczalną w wodzie witaminą - wszelki nadmiar jest wypłukiwany z organizmu twój mocz.