Przeskocz do treści

Laserowe zagęszczanie włosów

Wypadanie włosów jest powszechnym problemem w Polsce i na całym świecie, wykraczającym poza wiek i płeć. Jest to rozpoznany stan chorobowy, którego skutki uboczne obejmują lęk, depresję i wycofanie społeczne. Wiadomo, że wypadanie włosów powoduje znaczne szkody w życiu osobistym i zawodowym, podważając udane relacje, niszcząc pewność siebie i wizerunek. Na szczęście istnieje wiele sposobów na odwrócenie oznak wypadania włosów. Coraz więcej mężczyzn i kobiet znajduje pełniejsze włosy z zabiegami niechirurgicznymi, takimi jak laserowe przywracanie włosów. Podejście to wykorzystuje produkty laserowe klasy medycznej do stymulowania wzrostu nowych włosów w prosty, wygodny i bezbolesny sposób. Ale czy laserowa terapia włosów ma skutki uboczne?

Krótka historia laserowej terapii włosów.
Geneza laserowej terapii odpowiedzialne za zagęszczanie włosów zaczyna się od znanego fizyka Alberta Einsteina. Einsteinowi przypisuje się wiele rewolucyjnych odkryć, w tym koncepcję „wzmocnienia światła poprzez stymulowaną emisję promieniowania”. Pojęcie to stało się znane pod skrótem LASER. Światło lasera zadebiutowało w medycynie w 1967 roku. W tym czasie dr Andre Master stał się jednym z pierwszych specjalistów medycznych, którzy używają urządzeń laserowych do leczenia pacjentów. To przyniosło mu przydomek, dziadek terapii laserowej. Obecnie lasery medyczne powodujące zagęszczanie włosów ewoluowały w leczeniu różnych schorzeń, w tym zapalenia stawów, tendinopatii, przewlekłego bólu i wypadania włosów. W przypadku laserowej terapii na zagęszczanie włosów, światło laserowe niskiego poziomu służy do indukcji fototerapii w mieszku włosowym. Badania wskazują, że nowy wzrost i zagęszczenie włosów jest prawdopodobnie wynikiem fototerapii, ponieważ wprowadza energię świetlną do mieszków włosowych i wydaje się ożywić proces wzrostu włosów.

Cierpisz na wypadanie włosów lub łysienie? Poznaj skuteczne sposoby na zagęszczanie Twoich włosów chodząc na stronę zageszczaniewlosow.pl.