Przeskocz do treści

Komu zlecić remonty Gdańsk?

Spotkałeś się z doradcą finansowym, dostałeś kredyt hipoteczny i kupiłeś dom. Brawo! Teraz przychodzi trudna część: uczynić go swoim. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na remonty Gdańsk, czy po prostu próbujesz remontować, projektowanie nieruchomości to znacznie więcej niż myślisz. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami - konsultantem ds. Renowacji i projektantem wnętrz - aby dowiedzieć się o najczęstszych błędach, jakie robią nowi właściciele domów, abyś nie poszedł ich śladem.

1. Zbyt wcześnie rozpoczynają się remonty Gdańsk. Jeśli to możliwe, mieszkaj przez chwilę w swoim domu, zanim zaczniesz planować remont. Dowiedz się, jak płynie, gdzie lądują artykuły spożywcze, dokąd chce iść pranie, jak uderza słońce, gdzie są dławiki, w którą stronę pochyla się deszcz, a nawet ma sens swojej duszy. Wszystko to wpłynie na twoje wybory podczas remontów Gdańsk, kiedy będziesz planować zmianę rzeczy.

2. Niedoszacowanie kosztów jakie pochłoną remonty Gdańsk. Większość miejsc pracy będzie kosztować więcej i potrwa dłużej, niż się spodziewasz, dlatego zawsze dodawaj 20 procent do tego, co według ciebie suma projektu przy budżetowaniu. Jeśli nie masz funduszy zmniejsz ilości zaplanowanych prac remontowych, które wykona firma z Gdańska. Jeśli zdołasz pokonać te prognozy, twoje niespodzianki są szczęśliwe.

3. Oczekiwanie, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i w terminie jest często zgubą remontów Gdańsk. Prace nad starszymi budynkami mogą przynieść wiele nieprzewidzianych wydarzeń. Kto wie, co kryje się za tą ścianą, którą otwierasz? Nowa konstrukcja jest bardziej kontrolowana, ale to nie zawsze oznacza płynne żeglowanie. Przygotuj się na nieoczekiwane. To ludzka porażka. Wszyscy mamy nadzieję i modlimy się, aby wszystko szło zgodnie z planem. Zaufaj nam: remonty Gdańsk nigdy nie trwają tyle ile zaplanowano!