Przeskocz do treści

Kominiarze Gdańsk – jak często czyścić kominy?

Czasami otrzymujemy pytania dotyczące zamiatania komina i w związku z tym poprosiliśmy Kominiarza Gdańsk o pogawędkę.

Kominiarz zamiata i czyści kominy, kanały dymowe, przewody kominowe i kominki, aby zapobiec pożarom sadzy i emisji gazów. Kominiarze Gdańsk mają również specjalne umiejętności w zakresie zapobiegania pożarom i ściśle współpracuje ze strażą pożarną. Ponadto Kominiarze Gdańsk informują o prawidłowych technikach spalania.

Dlaczego tak ważne jest czyszczenie komina? Najważniejszym powodem, dla którego musisz wyczyścić komin, jest sprawdzenie, czy palisz się we właściwy sposób i uniknięcie pożaru sadzy. Im więcej sadzy znajduje się w kominku, tym więcej gazów jest uwalnianych, a spalanie jest mniej świadome dla środowiska.

Jak często należy zamiatać komin? Kominiarze Gdańsk zalecają, aby zgodnie z przepisami zamiatać komin co cztery lata, ale zależy to od różnych rzeczy. Jeśli kominiarz Gdańsk dotrze do domu, w którym znajdzie dużo sadzy, może być konieczne zamiatanie tego komina. Ilość sadzy, która gromadzi się w kominie, zależy od tego, jak często korzystasz z kominka, rodzaju kominka i rodzaju spalania.