Przeskocz do treści

Jak działa nawigacja Android?

Na smartwatchu Android Wear można łatwo uzyskać szczegółowe wskazówki. Ponadto dzięki nawigacji Android Wear 2.0 możesz to zrobić bez połączenia ze smartfonem, jeśli Twój smartwatch ma wbudowany GPS. Oto jak korzystać z Map Google na smartwatchu z nawigacją Android, za pomocą poleceń głosowych i ręcznie. Jeśli chcesz korzystać z nawigacji na swoim smartwatchu, pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, jest pobranie aplikacji Mapy Google ze Sklepu Play na swój zegarek.

Mapy - nawigacja i tranzyt:
Jak powiedziałem powyżej, jeśli Twój zegarek ma GPS i Android Wear 2.0, możesz nawigować bez połączenia ze smartfonem. Możesz nawet mieć mapę zawsze włączoną z wyświetlaczem otoczenia. Ale nawet jeśli korzystasz ze starszej wersji jaką jest nawigacja Android Wear, możesz nadal nawigować w zegarku, jeśli telefon jest zablokowany, dopóki jego lokalizacja jest nadal włączona. Po rozpoczęciu nawigacji możesz wyświetlić listę wskazówek, przesuwając w górę zieloną kartę u dołu. Aby zobaczyć pozostały czas i odległość do osiągnięcia celu, przeciągnij raz w lewo. Aby zrobić przerwę w nawigacji na pełnym ekranie i wyciszyć wskazówki, przesuń palcem w prawo. Aby wrócić do nawigacji, dotknij niebieskiej strzałki na powiadomieniu o wskazówkach. Aby anulować nawigację, przeciągnij kartę w górę, a następnie w lewo i dotknij Wyjdź z nawigacji. Na zegarku smartwatch jest nawigacja Android - można ją łatwo uzyskać wskazówki, głosowo lub ręcznie. Czy są jeszcze jakieś instrukcje krok po kroku, które chcesz, abyśmy tworzyli dla twojego smartwatcha? Czy masz jeszcze jakieś wskazówki, którymi możesz się podzielić - śmiało do nas pisz?

Chciałbym zobaczyć bardziej uproszczoną funkcję map z nawigacją Android za pomocą strzałek kierunkowych wskazujących miejsce docelowe. Po ustawieniu żądanej lokalizacji zegarek po prostu wyświetla strzałkę kierunkową skierowaną w tę stronę. Idealny do chodzenia, ale technicznie możesz go użyć jako przewodnika w każdym środku transportu. Ponadto możesz mieć tę nakładkę na ekranie blokady, co eliminuje potrzebę odblokowywania zegarka za każdym razem, gdy musisz sprawdzić swój kurs. Dodaj szacunkowy miernik odległości pod strzałką, aby uzyskać punkty bonusowe. Pomocne byłoby również zidentyfikowanie podłączonych urządzeń Bluetooth. Przykład: zgubiłeś telefon, aby otworzyć na nim mapy, wszelkie urządzenia w zasięgu sparowane z zegarkiem są nie tylko wykrywane, ale wyświetlane na zegarku. Może to być również pokazane jako nakładka kierunkowa w „blutooth kolor”, więc nie jest mylona z „nakładką koloru kierunków”