Przeskocz do treści

Izolacje natryskowe Warszawa

Jak to działa? Przenoszenie ciepła jest spowolnione dzięki izolacji natryskowej Warszawa z włókna szklanego, ponieważ włókna szklane zatrzymują pęcherzyki powietrza. Pęcherzyki te tworzą efekt izolacyjny, spowalniając wymianę ciepła między obszarami i powierzchniami. Piana natryskowa zawiera polimer, taki jak poliuretan i środek spieniający. Po natryśnięciu rozszerza się do około 100 razy w stosunku do pierwotnej objętości i twardnieje w ciało stałe. W rezultacie jest w stanie wypełnić puste przestrzenie powietrzne, a także rozszerzy się i kurczy w stosunku do budynku.

Rodzaje jakie ma izolacje natryskowe Warszawa:
Dwa rodzaje izolacji z pianki natryskowej są otwarte i zamknięte. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady, w zależności od potrzeb i kosztów izolacji. Pianka o otwartych komórkach oznacza, że ​​komórki są rozbite, a powietrze wypełnia luki w materiale. Pianka o otwartych komórkach jest zatem bardziej miękka i mniej sztywna strukturalnie niż pianki o zamkniętych komórkach, w których komórki tworzą spójną strukturę. Zamknięte komórki zachowują swój kształt, gdy są wypełnione gazem, co czyni je silniejszymi pod ciśnieniem, a także tworzy lepszy izolator. Jeśli pianka nie będzie poddawana naprężeniom przez siły zewnętrzne, nie musi dostosowywać się do solidnego kształtu, a budżet jest ograniczony, najlepiej jest zastosować piankę o otwartych komórkach. W obszarach, które wymagają wyższej izolacji powietrza i pary wodnej, będą miały bardziej narażone zastosowanie, wymagają wsparcia strukturalnego lub dekoracji, a budżet jest wyższy, wtedy lepszym rozwiązaniem jest pianka o zamkniętych komórkach. Podczas gdy pianka o otwartych komórkach ma ograniczony zakres jaki ma izolacje natryskowe Warszawa, pianka o zamkniętych komórkach może znacznie różnić się gęstością i współczynnikami izolacji. Gęstość odnosi się bezpośrednio do wartości izolacji i jest mierzona przez zważenie jednej stopy sześciennej (m3) materiału piankowego.

Pianka stosowana do izolacji natryskowej ze sklepu z Warszawy o otwartych komórkach waży od 0,4 do 0,5 kilograma, ze współczynnikiem wartości R (izolacji) około 3,5 na cal. Pianki o zamkniętych komórkach można wytwarzać o gęstościach od 1,7 do 2,0 kilograma. Większa gęstość nie tylko pozwala na formowanie go do dekoracyjnych lub lekkich zastosowań strukturalnych, ale zapewnia również wartości R około 6,0 na cal. Dla porównania, pokrycia dachowe mają gęstości od 2,8 do 3,0+ cm, więc zwykła pianka o zamkniętych komórkach nie jest tak naprawdę materiałem nośnym, ale może wzmacniać i dekorować, a także izolować. Niektóre pianki poliuretanowe stosowane przy czynności jakimi są izolacje natryskowe Warszawa o zamkniętych komórkach mogą osiągać gęstość 30 i są malowane w celu symulacji drewna lub marmuru.