Przeskocz do treści

Czy potrzebujesz pozwolenia na remonty Gdańsk?

Jeśli jesteś lokatorem komunalnym i chcesz wprowadzić zmiany w domu lub ogrodzie, musisz poprosić o pozwolenie i formularz wniosku z lokalnego biura na remonty Gdańsk. Możesz zainstalować centralne ogrzewanie, nową łazienkę lub kuchnię, zmienić układ domu lub postawić szopę ogrodową. Sprawdź, czy zmiany będą wymagać pozwolenia na budowę i nakazu budowy. Nie odmówimy zgody bez uzasadnionego powodu, ale możemy udzielić zgody z zastrzeżeniem specjalnych warunków dotyczących standardu pracy. Ważne jest, aby uzyskać pozwolenie na remonty Gdańsk, głównie w celu zapewnienia, że ​​praca, którą zamierzasz podjąć, jest bezpieczna i spełnia standardy budowlane.

Ponadto, gdy zrezygnujesz z najmu, możesz otrzymać od nas należne odszkodowanie za pracę jaką włożyłeś w remont Gdańsk, którą zatwierdziliśmy (ale jeśli nie zostanie zatwierdzona, możemy poprosić cię o zmianę jej z powrotem na poprzednią).

Jaka jest nasza odpowiedzialność?
Kiedy otrzymamy Twoje zgłoszenie o chęci wykonania remontów Gdańsk, pod warunkiem że wszystkie informacje są dostępne, mamy 28 dni na udzielenie odpowiedzi albo udzielającej, albo odmawiającej naszej zgody. W tym czasie będziemy musieli sprawdzić dostarczone dane, przeprowadzić wizytę w domu/mieszkaniu, a także może potrzebować porady specjalistycznego serwisu. Jeśli przed udzieleniem zezwolenia wymagane będą dodatkowe informacje, doradzimy. Jeśli nie skontaktujemy się z Tobą w ciągu 28 dni, masz prawo do wykonania proponowanych prac remontowych w Twoim domu czy mieszkaniu w Gdańsku.

Jaka jest twoja odpowiedzialność?
Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie, czy potrzebujesz pozwolenia na budowę lub nakazów budowlanych. Nie wykonuj żadnych remontów i prac w swoim domu bez pozwolenia. Mamy prawo poprosić cię o przywrócenie domu do poprzedniego stanu. Jeśli tego nie zrobisz, możemy przywrócić pracę i obciążyć cię kosztami za wykonane remonty Gdańsk.